Hollanda Başkonsolosluğu, Türkiye

Hollanda’da Eğitim

Hollanda Araştırma Üniversiteleri ve Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri 2100’den fazla kısa eğitim seminerlerinden, lisans ve yüksek lisans programlarına kadar değişen çeşitlilikte eğitim programları sunuyor. 90.000'den fazla uluslararası öğrenci ile Hollanda, dünyanın her yerinden öğrencilerin eğitim için gittiği cazip bir ülke haline gelmiştir.

EP- Nuffic, Hollanda’nın eğitimin uluslararasılaşmasında sorumlu uzmanlık ve hizmet sağlayıcı kurumudur. Uluslararası diploma tanınırlığından, Hollanda’da eğitimin tanıtımına kadar pek çok alanda hizmet veren kurum hakkında daha fazla bilgi için lütfen https://www.epnuffic.nl/en adresine göz atınız.

Lahey'deki merkezi dışında EP- Nuffic’in dünya çapında bir tanesi de Türkiye’de olmak üzere 11 adet ofisi vardır. Nuffic Neso Türkiye - Hollanda Eğitim Ofisi, İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu içinde yer almakta ve tüm Türkiye için yaptığı faaliyetlerini buradan sürdürmektedir. Temel hedefleri şu şekildedir;

 

  • Hollanda’da Eğitim ve tanıtım faaliyetleri düzenlemek Hollanda’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve karar vericiler için en doğru ve güncel haber kaynağı olmak.

 

  • Mesleki eğitimde uluslararasılaşma fırsatlarını takip etmek ve Türkiye ile Hollanda arasında mesleki eğitim alanında işbirliklerini güçlendirmek.

 

  • Türkiye Hollanda Mezunlar Platformu’nu ilgi çeken bir topluluk haline getirmek ve iş dünyası ve eğitim alanlarında fayda sağlayacak aktiviteler ile hareketlendirmek.

 

Hollanda’da eğitim almak isteyen Türk öğrenciler daha fazla bilgi için www.nesoturkey.org adresini ziyaret edebilir veya turkey@neso-epnuffic.nl adresine e-posta gönderebilir.

 

Neso Turkey’den haberler almak ve iletişimde kalmak için www.facebook.com/nesoturkey veya www.twitter.com/nesoturkey adreslerimizden bizi takip edebilirsiniz.